Parsolania Günceleri RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

 Parsolania Günceleri / Ana Kurgu.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Parsolania
ParsolaniaMesaj Sayısı : 34
Kayıt tarihi : 05/09/10

Parsolania Günceleri / Ana Kurgu. Empty
MesajKonu: Parsolania Günceleri / Ana Kurgu.   Parsolania Günceleri / Ana Kurgu. EmptySalı Eyl. 07, 2010 4:42 pm

Düğümlerin çözülmesine yakın, yeni bir düğüm atıldı. Yukarıdakiler tarafından.
Düşmanlık ve kinin kumları ortaya çıktığında, tanrılar izliyor olacak.
Öfke şimdi kendini gösterecek.
O gün geldiğinde, canlı bir şey kalması için tanrıya dua ediyoruz.


-Karanlığın Aynası-

Yıllar yıllar önceydi. Dedelerimizin ve ninelerimizin bize anlattığı, mutluluk ve barış zamanlarıydı. Her günün bir tadı, her nefesin bir heyecanı vardı. Her ailenin huzuru ve her akşamın bir meltemi.. Çocukların neşe çığlıklarıyla süslenmiş altından bir ülke vardı. Ülke tüm hükümetlerin yöneticisi, lideriydi. İyi geçinen bir demokrasiye sahiptiler. Her bireyin konuşma hakkı, her ailenin seçim şansı vardı. Prens Starpatüküs ve Kral mutlu biçimde yönetirlerdi ülkeyi. Prens’in evlenme zamanı gelmişti artık. Onlara yakışıcak biçimde davullar ve zurnalarla evlendi biricik aşkı arhesia ile. Mutlu bir evlilikti onlarınki. Bir gün hamile kaldığını öğrendiler prensesin. Herkes mutluydu. Ziyafetler oldu ülkede. Şenlikler, davetler.. Hergün bir başka güzel şey oluyordu. Böyle devam etti bir süre. Az kalmıştı doğuma.

***

Bir gece.. Camların açık ve rüzgarı saraya kabul ettiği bir gece.. bir örtü gibi çökmüştü karanlık ayın üstüne.. Bir çıtırtı ve sessizlik.. küçük bir cam açılma sesi geldi derinlerden. Bir ayak sesi geldi devamı olarak. Bir tane daha ve bir tane daha…
Prensesin acı haykırışıyla son buldu gizemli sesler. İç parçalayan, öldürücü bir haykırış.. Hemen silahını eline aldı prens ve onu gördü. Karanlığın ve kötülüğün beden bulmuş aynası, Spartacus. Ayağa kalkıp gözlerini ona dikti. Kucağında ki hamile karısını kurtarmaktan başka düşüncesi olmayarak salladı kılıcını ileri doğru. Kılıç 10 cm haraket etmeden yer değiştirdi Vampir Lord. Küçük bir kahkahayla devam etti gizemine. Ve tekrar bir haykırış. Büyük va acılı bir ısırık alan prenses, acıdan ve korkudan tekrar feryat etti. Bırak onu deyip bağırmak, muhafızları buraya çekerdi. Ve onu alıp camdan kaçardı, kötülük aynası. “Anlaşmayı kabul etmedin, Prens” dedi zırhlı bir teni bile delebilecek kadar kin ve alay dolu bir sesle. Tabii ki kabul etmemişti. O anlaşmayı kabul etmeyeceği, bu dünyanın tepsi haline olmadığı kadar kesindi. Halkını satamazdı. O ahlaksız ve haksız teklifi kabul etmemişti tabii ki. Tüm dünyanın kontrolünü ona veremezdi. Üstelik, babasını öldürerek. Bunu tabii ki yapmayacaktı. Ama bunu yapmasa, söylediği tehtiti gerçektende yapacağı aklına gelmemişti doğrusu. Karısını öldürmezdi. Öldüremezdi. En azından o öyle düşünüyordu. Bir süre öylece bakıştılar. İkisi de karşısından bir şey bekliyordu. O anda elementler geldi aklına Prens’in. Bir umut ışığı oldu. Kılıcını indirip gözlerini kapadı. Hemen yapmalıydı bunu. Gözlerini kapamasıyla acı bir feryat –daha- kulaklarını tırmaladı. İster istemez gözlerini açtı ve onu gördü. Yerde duran, cansız bedende ki karısını. Boğuk bir ses çıkardı. O sese tüm muhafızların gelmesi gerekirken hiç kimse bakmadı bile. Bir şeyler dönüyordu. “Ah, evet. Muhafızlar ve görevlileri öldürdüm. Baban hayatta ama merak etme”dedi ukalaca. Hızlı bir haykırışla ayağı kalkıp atak yaptığında yerde buldu kendini. Gitmişti. Tüm varlığını alıp gitmişti. Camın hafif bir sesiyle tutamadı kendini. Sel oldu göz yaşları..

***

-2 gün sonra-
Her şey hazırlanmış, büyücüler ve cadılar çağırılmıştı. Küçük bir üçgen kurulmuş, elleri bağlı biri getiriliyordu. Siyah saçlı, kısa boylu biri. Bir vampir. Nefesi kesildi Prens’in. Ama bir şey söylemedi. Halkını kurtarmak için ona da ihtiyaçları vardı demek ki. Kurtarabileceği her şeyi kurtarmalıydı artık. Ve bunu da kaybolarak yapabilirlerdi anca. Ama Kötülüğün aynası olan lord, onları yeryüzünün herhangi bir yerinde bulabilirdi. Bu yüzden su altına gideceklerdi işte.. İnsan ırkı devamı ve korunma için. Su altında sonsuz bir yaşam.. Kulağa güzel geliyordu.. Ama sevdikleri yanında olmadıktan sonra.. Herkes yerini alıp sıraya geçti. En bile gibi görünen büyücü eline bir davul gibi tozlu bir şey aldı.

“Gök, delsin yeri. Gücün ışığı parlasın.
Öyle bir donat ki bizi, yansımamız gizli kalsın.
Tüm şefkatinle ört bizi, gecene gizle.
Görelim ama görünmeyelim, Su ile besle.”


Bunları –büyülü sözleri- söyledikten sonra, 3 tam ve keskin vuruş ardından uzun tırnaklarıyla 2 vuruş yaptı davula. Daha sonra tüm kalabalık tekrar etti sözler davul eşliğinde. Etraftaki sis kendini gösterdi. Bir sn nefesler tutuldu. Neyi beklediklerine dair fikri olmayan kalabalık, nefesleri tutulu şekilde bekledi, kaçınılmaz olarak düşündükleri sonu. Hiç kimse ne olacağına ve ya nereye gideceklerine dair bir bilgiye sahip değillerdi. Gözler kapandı. Ve mum ! Bembeyaz sis, karanlık gibi doluştu her yere. Göz gözü göremez, sesler duyulamaz oldu bir anda. Kılıcına yeltenenler hareket edemez hale geldi. Herkes gevşediğini hissetti. Gözleri gevşek bir biçimde kapandı. 3 Doz uyuşturucu almışçasına mayıştılar. Tek ses, büyücü cadı ve vampirden çıkıyordu. Büyülü sözleri tekrar ediyorlardı. Elleri birbirlerine kenetlenmişti. Acı çekiyormuş gibi bir ifade belirmişti yüzünde büyücünün. İşin en büyük kısmını o yapıyordu ne de olsa. Kimse ne olduğunu anlayamadan, kendinden geçmişti. Onları bekleyen dünya hakkında tek şey biliyorlardı. Adını. Parsolanina.


Parsolania Günceleri / Ana Kurgu. 16kubbBundan sonraki olayın Rp'si Boğuk gizem 'i okuyarak daha iyi bilgilenebilirsiniz.

Şimdi ne oluyor- olacak?

Yüzyılların öfkesi dinmek bilmiyor, kin tutuyordu içlerinde. Zaman kötü ve eski bir kalkandı artık, korunmasızdı. İnsanın tek güvenebileceği kişi kendisiydi. Herkes ayrı yerlere dağılmıştı. Tek bir ırkın yeri belli olurdu genelde. Talsmy’lerin. Element çıraklarının. Ama onlarında yerlerini herkes bilmez. Okudukları okul, bir sır gibi saklanır. Dost cadı, dost büyücü vb. kişiler, onlara tam olarak inanıldıklarında yerleri söylenir. Geleceğin umudu olan koruyucular – talismyler, büyücüler, kahinler ve cadılar- birbirlerine yardım ederek geçinmeye çalışırlar. Onların arasında da köstebek yok değildir. Özellikle cadılar, normal Talsmy’leri öyle kolay kandırabilirler ki. Sizi her şeye inandırabilirler. Bir tek büyücülerden birkaçı anlayabilir onların kurnaz yalanlarını. Aralarında ki köstebekler katledicidir genelde. Başka bir amacı olmadığı sürece.. Ya da bazıları sırf içindeki karalık için yapar. Sırf o kişiler amacına ulaşamasın diye. Ama unutmayalım ki, ‘o kişiler’in içinde de köstebekler, katledici ve ya yardımcı vardır. Herhangi bir şey için yapabilirler bunu. Kandırılmış olabilirler, tehtit edilmiş olabilirler ya da içlerindekini yansıtmış olabilirler.

Okulda garip şeyler olmaktadır. Gizli odalar, kapanlar, sır gibi kağıtlar. Antika eşyalar vb. Öğrencilere anlatılmayan şeyler vardır.. Bunları bazı öğrenciler bilmektedirler. Meraklı öğrenciler. Ve cesaretleri varsa, o gizli yerlerdeki gizli hayvanlarla da atışmak zorundadırlar. O yerlere giren biri, sağ kurtulamaz. Her ne olursanız olun, Sahrimina sizi öldürür. Büyüyle yapılmış bir yaratık, büyüye itaat eder. Ve onun görevi, oradan kimseyi geçirmemektir. Aklı olan öğrenciler oraya inmez. Birkaç profösör dışında, hiç kimse bilmemektedir zaten oraları. Oralarda neyin gizlendiği, ağızlara getirmek bile korkutur. Korunma için gerekli şeylerdir bunlar. Tek yaratık Sahrimina değildir. Ya da tek korkulması gereken şey değildir o. Büyüler, düğümler, kapanlar da korutmaktadır insanı. Her koridorda gizli geçitler bulunmaktadır, öğrencilerden habersiz. Her şey onların iyiliği için. Her şey, insan ırkının devamı için.

Okulda her hafta şölen gibi kutlamalar düzenlenir. Belirli günlerde balo yapılır. Genelde ayda birdir. Her hafta bir gün, tüm çocuklar toplanır ve profesör Luana tarafından anlatılan hikayaleri dinleyip, hikaye anlatırlar. Tüm herkes, oranın normal bir okul olduğu görünümü vermek ve rahatlatmak için elinden geleni yapmaktadır.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Parsolania Günceleri / Ana Kurgu.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Parsolania Günceleri RPG :: Parsalonia Günceleri Rpg :: Kurgu :: Ana Kurgu-
Buraya geçin: